آیا احمدی نژاد در برکناری علی دایی از تیم ملی نقش داشت؟

در شب تلخ فوتبال ایران ، احمدی نژاد به خوبی لمس کرد که شکست تیم ملی چه تاثیر روحی آشکاری بر اذهان عمومی خواهد داشت و با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری ضربه سختی بر وجهه دولت نهم به خصوص در عرصه مدیریت ورزش وارد شده است... دایی به تصور آنکه فردی جز احمدی نژاد رییس دولت دهم خواهد شد، چنین ادعایی مطرح کرده بود و به همین دلیل، او تا به امروز در مورد «برکناری» از تیم ملی، سخنی نگفته است
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سومین سال تکیه احمدی نژاد بر صندلی ریاست جمهوری، با روزهای پرهیجان مقدماتی جام جهانی فوتبال همزمان شده بود. فدارسیون در به در دنبال یک سرمربی بود و تقریبا نظرها روی "قطبی" بود ، کفاشیان رییس فدارسیون فوتبال پس از چند روز، از قطعیت سرمربیگری افشین قطبی در تیم ملی خبر داد ، اما ساعتی نگذشت که این خبر را خود کفاشیان تکذیب کرد و از علی دایی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی نام برد و داستان آغاز شد...

به گزارش سرویس ورزشی «انتخاب» ؛ اخبار در آن روزها حکایت از آن داشت که شخص احمدی نژاد خواستار حضور علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی شده است.

رابطه احمدی نژاد و دولتش با دایی بسیار خوب بود ، دایی نیز همواره از کمک های بی دریغ دولت تشکر می کرد . اما با فرارسیدن فروردین ماه 1388 و پس از شکست تلخ ایران مقابل عربستان، نسخه برکناری علی دایی پیچیده شد. نکته جالب اینکه، این بازی یک تماشاگر ویژه هم داشت. آن فرد کسی نبود جز محمود احمدی‌نژاد.

در شب تلخ فوتبال ایران ، احمدی نژاد به خوبی لمس کرد که شکست تیم ملی چه تاثیر روحی آشکاری بر اذهان عمومی خواهد داشت و با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری ضربه سختی بر وجهه دولت نهم به خصوص در عرصه مدیریت ورزش وارد شده است.

احمدی نژاد فردای آن روز در جلسه هیات دولت به باخت تیم ملی واکنش نشان داد. بسیاری، انتقادات صریح او را دلیل اصلی برکناری علی دایی می دانند.

یک منبع مطلع در این مورد به «انتخاب» گفت که محمود احمدی نژاد راساً خواستار برکناری علی دایی از تیم ملی شده بود.

وی گفت: یکی از دلایلی که باعث شد علی دایی عامل اصلی برکناری اش را هیچ وقت فاش نکند، نقش اصلی رییس جمهور در این اتفاق بود.

ماجرای گفت و گوی دایی با انتخاب

قابل ذکر است، 16 فروردین 1388 ، علی دایی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی «انتخاب»، ضمن تایید تلویحی این خبر گفت که فعلاً قصدی برای صحبت کردن در مورد برکناری اش ندارد.

دایی با اشاره به دخالت عمده ی برخی دولتمردان و چهره های غیرورزشی در مسائل مربوط به تیم ملی بر "افشای عوامل عجیب و غریب در برکناری اش پس از انتخابات ریاست جمهوری " تاکید کرد.

دایی البته زمان این افشاگری را پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 عنوان کرد و گفت: با توجه به عواملی که در برکناری ام دخیل بوده ترجیح می دهم پس از انتخابات ریاست جمهوری در این مورد صحبت کنم.

به گزارش «انتخاب»؛ دایی به تصور آنکه فردی جز احمدی نژاد رییس دولت دهم خواهد شد، چنین ادعایی مطرح کرده بود و به همین دلیل، او تا به امروز در مورد «برکناری» از تیم ملی، سخنی نگفته است، اما او روز گذشته بار دیگر تاکید کرد: جدايي من از تيم ملي سياسي بود و متاسفانه کسي که در فوتبال نبود من را برکنار کرد.

گفتنی است، علی دایی پس از شکست غیرمنتظره مقابل عربستان در مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال، از سرمربیگری تیم ملی برکنار شد.

نکته جالب آنکه کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال نیز آن روزها، ضمن بیان این مطلب که "مخالف اخراج علی دایی بوده" اعلام کرد که نه در "پذیرفتن سمت سرمربی گری برای علی دایی" و نه در "اخراجش" نقشی نداشته است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۱ساعت 8:44  توسط سیدمحمدرضا نصراله زاده   |